Zapalenie zatok, uszu czy spojówek, infekcje górnych dróg oddechowych, angina, przeziębienie – na te i wiele innych stanów zapalnych można zastosować odpowiednio dobrane leki homeopatyczne. Co znajduje się w ich składzie? Na czym dokładnie polega ich działanie? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.
Jakie właściwości mają leki homeopatyczne na stany zapalne?
Do produkcji leków homeopatycznych na stany zapalne wykorzystuje się przede wszystkim substancje roślinne. Tego typu preparaty zawierają dokładnie oczyszczone składniki pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i mineralnego. Niektóre z nich stosuje się w terapii konkretnych schorzeń, inne natomiast stanowią złożone kompozycje o szerszym działaniu.
Leki homeopatyczne na stany zapalne stymulują funkcjonowanie układu odpornościowego. Pobudzają mechanizmy obronne organizmu, wspierając proces walki z chorobą. Ponadto wiele z nich wykazuje także szereg innych właściwości, w tym przeciwbólowe i przeciwobrzękowe. Dostępne są różne formy leków homeopatycznych przeciwzapalnych, jak tabletki, krople doustne, kapsułki, syropy czy żel.
Jakie stany zapalne można leczyć preparatami homeopatycznymi?
Zastosowanie leków homeopatycznych na stany zapalne jest bardzo szerokie. Co ważne, tego typu środki mogą być przyjmowane równolegle do produktów farmaceutycznych. Przed ich zażyciem zawsze warto jednak skonsultować się z lekarzem homeopatą, który pomoże w doborze odpowiedniego preparatu.
Homeopatyczne leki przeciwzapalne, np. firmy Lehning, można zastosować w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych, anginy, grypy, przeziębienia, stanów zapalnych skóry i tkanki podskórnej, bóli mięśniowo-stawowych, a także:
- zapalenia uszu,
- zapalenia zatok,
- zapalenia spojówek,
- zapalenia migdałków,
- zapalenia dziąseł i jamy ustnej,
- zapalenia gardła.