Czym różni się Sanprobi IBS od innych probiotyków dostępnych w aptekach
Sanprobi IBS jako jedyny zawiera unikalny szczep bakterii Lactobacillus plantarum 299v
Sanprobi IBS spełnia kryteria "idealnego" probiotyku (ludzkie pochodzenie, oporność na działanie kwasu solnego i żółci, zdolność do przylegania i zasiedlania nabłonka jelitowego, produkcja substancji przeciwdrobnoustrojowych, dobre właściwości wzrostowe, korzystne oddziaływanie na zdrowie człowieka oraz pełne bezpieczeństwo stosowania).
Sanprobi IBS w swoim składzie nie zawiera mleka, sztucznych substancji konserwujących ani fenyloalaniny.
Dawkowanie Sanprobi IBS
Sanprobi IBS powinno spożywać się w trakcie posiłku od 1-2 kapsułek codziennie, popijając umiarkowaną ilością niegazowanej, przegotowanej lub mineralnej wody. U dzieci do 12 roku życia zalecania jest 1 kapsułka dziennie.
W przypadku stosowania Sanprobi IBS u małych dzieci kapsułkę można otworzyć, a następnie rozpuścić jej zawartość w zimnym lub letnim płynie (np. wodzie, herbacie, mleku). Preparat należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.
Jak długo należy przyjmować Sanprobi IBS
W celu osiągnięcia największej korzyści z przyjmowania probiotyku, Sanprobi IBS powinien być przyjmowany codziennie przez co najmniej 4 tygodnie. W przypadku korzystnych efektów takiej kuracji należy ją kontynuować przez kolejne co najmniej 8 tygodni.
Czy inne probiotyki zawierają Lactobacillus plantarum 299v
Nie. Sanprobi IBS jest jedynym preparatem w Polsce, który zawiera szczep bakterii Lactobacillus plantarum 299v. Jak podkreślają eksperci działanie probiotyków jest zależne od szczepu i powinno zostać potwierdzone w badaniach klinicznych u ludzi. Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania Lactobacillus plantarum 299v zostało potwierdzone w licznych badaniach w tym wśród polskich pacjentów.
Ile bakterii zawiera każda kapsułka Sanprobi IBS
Każda kapsułka Sanprobi IBS zawiera około 10x109 (10 miliardów) jednostek tworzących kolonie (CFU) żywych bakterii.
Sanprobi IBS zawiera udokumentowaną liczbę kolonii bakteryjnych (CFU – colony forming units) – co najmniej 10 milardów CFU w kapsułce przez cały zadeklarowany na opakowaniu okres przydatności do spożycia.
Jak rozpoznać, czy nasz przewód pokarmowy funkcjonuje prawidłowo
Prawidłowa praca jelit to przede wszystkim brak przykrych objawów takich jak biegunka, zaparcie, wzdęcie czy nadmierne oddawanie gazów. Ponieważ definicja zdrowych jelit może się różnić u różnych osób, a prawidłowy rytm wypróżnień wahać się od trzech stolców na dobę do jednego co 2-3 dni u zdrowych osób, warto o tym porozmawiać ze swoim lekarzem
Wspomaga organizm w alergii
DATA WAŻNOŚCI 1.06.2021